strój na stokPokazy najnowszych kolekcji jesienno-zimowych pozwoliły nam dostrzec, że kurtki zimowe w końcu przestały być ukrywane. Nie tylko pojawiły się na wybiegach, ale również wkroczyły na nie odważnie i zdecydowanie. Dziś można już powiedzieć śmiało, że jednym z najciekawszych trendów, z jakim mamy do czynienia w tym sezonie jest obecność na wybiegach modowych kurtek, które do złudzenia przypominają te znane nam z narciarskich stoków. Nie ma chyba takiego projektanta, który stroniłby od nich, a przecież nie sposób nie zgodzić się z tym, że jest to najlepsza chyba rekomendacja.

Ku zadowoleniu wielu osób temat kurtek narciarskich na wybiegach jest traktowany przez projektantów mody z dużą swobodą. W sklepach czekają dziś na nas kurtka narciarska​więc nie tylko kurtki, w których śmiało możemy wybrać się na stok, ale i obcisłe kurtki pikowane oraz masywne, puchowe płaszcze. Podczas wyboru styl kurtki schodzi więc na dalszy plan. Warto zatem upewnić się przede wszystkim, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem nieprzemakalnym, wykonanym z tkaniny pozwalającej naszej skórze na swobodne oddychanie. Kurtki cieszące się największą popularnością zwykle posiadają również wiele kieszeni, dość wysoki kołnierz oraz kaptur. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukać ich w sklepach sieciowych, choć ciekawe propozycje są też przygotowywane przez tych producentów, którzy już od lat specjalizują się właśnie w odzieży, którą bez przeszkód można zabrać ze sobą na stok. 

Oczywiście, nie każdy musi zachwycać się klasycznymi kurtkami narciarskimi, nawet w takim przypadku znalezienie idealnego dla siebie rozwiązania nie jest jednak trudne. Z pomocą przychodzą choćby kurtki pikowane. Dziś szczególnie modne są krótkie i dość obcisłe kurtki, które charakteryzują się pikowaniem w wąskie pasy. Takie kurtki są cieńsze, bliższe ciału i często postrzega się je jako bardziej eleganckie. Trudno w związku z tym dziwić się, że stają się ulubionymi kreacjami tak w przypadku modnych Francuzek, jak i eleganckich Włoszech. Jeszcze innym rozwiązaniem, które pozostaje w duchu omawianego trendu, a jednocześnie zrywa z konwencją są puchowe kurtki i płaszcze. Te ostatnie są w szczególny sposób warte zainteresowania z naszej strony, nie ma bowiem przesady w stwierdzeniu, że już od jakiegoś czasu przeżywają renesans swojej popularności. Innym ciekawym pomysłem są kurtki krótkie, ale dość szerokie. Te najczęściej nosi się rozpięte tak, aby nonszalancko zsuwały się z ramion. Idealna stylizacja to jednak nie tylko sama kurtka narciarska, ale także dodatki, które do niej pasują. Tu możliwości są dwie, tylko od nas zależy więc, czy postawimy na elegancję, czy też na modę uliczną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz