bieganieBieganie jest modne, co sprawia, że coraz więcej osób zabiera się za bieganie. Osoby biegające regularnie mogą jednak zauważyć, że twarze biegających bardzo często się zmieniają, ponieważ wiele osób szybko traci zapał dobiegania i rezygnuje z tego sportu. Wiele osób też do niego wchodzi, ponieważ nie potrzeba tutaj jakichś umiejętności technicznych czy pieniędzy na sprzęt, by zacząć biegać, więc wystarczy impuls i ludzie ruszają do parku. Jak jednak się upewnić, że nie będziemy jedną z tych osób, która pobiegała dwa razy, a potem tylko znajdowała wymówki, dzięki którym była w stanie się od tego wymigać?

Czym się motywować?

Motywacje bezpośrednie można znaleźć różne. Dla jednych jest to dobra sylwetka i tracenie tłuszczu. Dla innych osób bywa to przede wszystkim dawka endorfiny, która uwalnia się w czasie biegania. Bieganie poprawia kondycję i sprawia, że zawsze mamy dużo siły. Stajemy się sprawniejsi i możemy potem zrobić więcej na przykład na nartach. Wiele osób lubi też samopoczucie wynikające z tego, że robi coś dobrego dla siebie.

Buty biegacza

Dobre buty pomagają w zmotywowaniu się i powinien je mieć nawet początkujący biegacz. Wszelkie urazy i dyskomfort stóp to skuteczna wymówka do unikania biegania. Buty muszą by dopasowane, przewiewne i muszą dobrze amortyzować.

Komfort

Kilka chmurek nie może być dla nas wymówką przeciwko bieganiu. Trzeba sobie ustalić, że biegamy zawsze i do tego dobierać odpowiednie ubrania, by czuć się komfortowo. Nie od razu trzeba mieć cały zestaw biegacza, ale trzeba być przygotowanym na każdą pogodę i należy zapewnić sobie komfort w czasie deszczu i akcesoria do biegania​wichury. Pomogą w tym dobrze dopasowane kurtki, które nie będą ograniczać ruchów. Kiedy taka kurtka będzie miała jeszcze kilka zmyślnych kieszeni, już wszystko będzie dobrze.

Dodatki

Żeby było jeszcze wygodniej, swój podstawowy zestaw biegacza można uzupełnić o różne zmyślne dodatki, na przykład sportowe podkolanówki, które poprawiają przepływ krwi i zmniejszają zmęczenie nóg. Dodatkowe miękkie warstwy podkolanówek do biegania ograniczają też ryzyko jakichkolwiek urazów i otarć. Do tego trzeba dołożyć sensowną czapkę oraz rękawiczki dla biegaczy, w których da się obsługiwać smartfona i nie marznąć.

Bezpieczeństwo

Ważnym elementem wygody i motywacji jest pozostawanie z daleka od kół samochodów. W tym pomagają elementy odblaskowe zakładane na ubranie, a jeśli biegamy wieczorami po bezdrożach, dobrze jest się też zaopatrzyć w oświetlenie LED. Które poprawi naszą widoczność i poprawi nam widoczność.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz