buty sportowe trendyCzy obuwie sportowe damskie musi być nudne? Od jakiegoś czasu mamy coraz więcej dowodów na to, że nie jest to wcale aż tak oczywiste. W tym sezonie jest to zresztą szczególnie dobrze widoczne, do łask wraca bowiem kolor. W końcu można zapomnieć o czarnych adidasach. Obecnie stawia się na kolory znacznie bardziej intensywne. Co ważne, tendencja ta nie dotyczy jedynie obuwia, ale również ubrań oraz okrycia wierzchniego. Tej wiosny zrywamy zresztą nie tylko z nudą, ale i z bezpieczną uniwersalnością. W modzie są więc zarówno buty landrynkowe, jak i te w wibrujących odcieniach. Dzięki temu cała kreacja staje się jeszcze bardziej energiczna.

W modzie są także te zestawienia kolorystyczne, które jeszcze nie tak dawno mogliśmy określić w najlepszym przypadku jako niekonwencjonalne. Obecnie wychodzimy z założenia, że im są one odważniejsze, tym lepiej. Innym ciekawym rozwiązaniem, które można dostrzec przyglądając się damskiemu obuwiu sportowemu jest obecność motywów roślinnych oraz zwierzęcych. Z mody nie wychodzi również metaliczny połysk oraz pastele. Tegoroczna wiosna to czas modne buty sportowe​srebra, złota, granatów, intensywnej czerwieni i szmaragdów, a skoro wszystkie te kolory święcą triumfy, nie ma powodów do tego, aby nie ozdobić za ich pomocą również obuwia o sportowym charakterze. Nie trzeba się też obawiać stawiania na energetyzujący róż i pomarańcz, a także na żółcie i zielenie. Tego typu rozwiązania nie stanowią zresztą zaskoczenia, już od pewnego czasu są one bowiem obecne w odniesieniu do wielu elementów codziennego stroju. Cieszy to, że nie trzeba wstrzymywać się z nimi na czas wielkich wyjść zwłaszcza, że są one nie tylko odświeżające, ale i odmładzające.

Miłośniczki poszukiwania nowych trendów powinny być zadowolone również dlatego, że te ostatnie są zauważalne również wówczas, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się wzornictwo. Tym razem w modzie jest szkocka krata w mniej i bardziej typowych odcieniach, a także pasy, zwłaszcza, jeśli i one są kolorowe. Powraca też moda na kwiatowe tkaniny, które w szczególny sposób kojarzą się z wiosną. Również w ich przypadku należy zwracać uwagę na kolorystykę. Im jest bardziej zaskakująca, tym lepiej. Podczas zakupów należy jednak zwracać uwagę i na to, aby buty nie tylko dobrze wyglądały, ale i zapewniały nam komfort. Niewygodne obuwie to ryzyko pojawienia się otarć oraz odcisków. Owszem, może się ono prezentować znakomicie, warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy nasze zdrowie rzeczywiście musi na tym cierpieć. Jeszcze przed zakupem dobrze jest więc przymierzyć buty i upewnić się, że są one rzeczywiście stworzone dla nas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz