moda sportowaWybór sportowych butów nie jest prostym zadaniem. Owszem, zdajemy sobie sprawę z tego, że obuwie tego typu powinno być przede wszystkim funkcjonalne, udając się na siłownie albo wychodząc z domu, aby uprawiać jogging staramy się jednak również wyglądać modnie i doceniamy każde rozwiązanie, które pozwala nam na osiągnięcie tego celu. Jogging cieszy się obecnie dużą popularnością, nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że wraz z nią rośnie też liczba akcesoriów do biegania, po które możemy sięgać.

Dziś kolekcje butów do biegania rosną zresztą w takim tempie, że wiele kobiet zbiera je tak, jak w przeszłości zbierało szpilki, aby mieć ich duży wybór bez względu na okoliczności. Również w tym sezonie zyskamy zresztą szansę na dołączenie do niej jeszcze jednego modelu, w modzie są bowiem buty do biegania, dla których charakterystyczne jest to, że są wzbogacone o neony. Jeśli zastanawiamy się nad tym, na jakie trendy zwrócić uwagę, nie ulega wątpliwości, że ciekawym rozwiązaniem pozostaje niekonwencjonalne połączenie czerni oraz materiałów, które z nią kontrastują.

Nie można zapomnieć również o wielobarwnych podeszwach, choć duże znaczenie mają też energetyczne nadruki. Wiele fanek mody uważa zresztą, że nie ma buty sportoweżadnego powodu, dla którego akcesoria do biegania nie miałyby stać się ważnym elementem codziennych stylizacji. Tu dobrym przykładem są choćby buty z siateczką, trudno bowiem znaleźć argumenty przemawiające przeciwko temu, aby zakładać je na co dzień. Jeśli decydujemy się na obuwie sportowe planując udawać się w nim na aerobik albo siłownię, musimy też zwracać uwagę na to, czy będziemy mogły liczyć na wsparcie z ich strony już w trakcie wykonywania kolejnych ćwiczeń. Ważny jest więc nie tylko ciekawy design, ale również lekkość, stabilizacja oraz przewiewność. Wszystko to może pojawić się w odcieniach różu, z intensywnymi, neonowymi pomarańczami oraz w towarzystwie czerni i fioletów. Modele powinny być barwne, nie można jednak zapominać o stawianym przed nimi wymogu profesjonalizmu.

Buty sportowe to także ciekawe uzupełnienie codziennego stroju. Z trendem tym mamy do czynienia już od dłuższego czasu i nie powinno być dla nas zaskoczeniem to, że nie inaczej będzie i w tym sezonie. Buty można dziś więc podziwiać zarówno na wybiegach, jak i w zestawach noszonych na ulicach najbardziej modnych miast. W tym kontekście niezastąpione wydają się przede wszystkim białe buty sportowe i nie powinniśmy obawiać się, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniem klasycznym. To znakomita baza dla zróżnicowanych stylizacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz