legginsy do bieganiaRóżni biegacze wybierają różne opcje ubiorowe, jeśli chodzi o spodnie do biegania. Warto jest jednak bardzo mocno zastanowić się nad legginsami do biegania. Odpowiednie spodnie są szalenie ważnym elementem, nawet dla biegacza początkującego, ale wśród wielu wyborów dobrych i bardzo dobrych na czoło mimo wszystko wysuwają się specjalnie przygotowane legginsy do biegania.

Zalety legginsów

Kiedy zaczynamy biegać, nie musimy tak naprawdę niczym się przejmować. Do biegania nie potrzeba żadnego zaawansowanego technologicznie sprzętu i w zupełności wystarczą dwie nogi. Mimo to, dobrze jest zabrać sięga to w sposób w miarę profesjonalny decydując się na kilka przemyślanych zakupów pomagających nam w bieganiu. Jednym z takich zakupów powinny być odpowiednie spodnie dobiegania. Coraz częściej odchodzimy od spodni luźnych, które kiedyś wybierało się intuicyjne, a stawiamy na spodnie obcisłe, legginsy. W legginsach podnosi się komfort biegania i spada ryzyko otarć. Biegacz często czuje się tak, jakby nie miał na sobie ubrania, ale drugą skórę. Dobre spodnie są zszyte bez szwów, nie deformują się i potrafią tak przylec do ciała, że o nich zapomnimy. W najlepszych wersjach pojawiają się sznureczki pozwalające dopasować docisk spodni oraz gumka w pasie, która nie będzie nas ściskać. Ważną funkcją legginsów jest odprowadzanie wody z ciała. Dobre spodnie powinny zawierać warstwę DryActive Plus stworzoną z myślą tylko o tym. Skóra dzięki tej warstwie jest zawsze sucha.

Długość spodni

Legginsy do biegania mogą mieć dwie długości: do kostek i tak zwane ¾, czyli zaraz za kolano. Krótsza wersja jest rozwiązaniem na lato i zapewnia lepszą w czym biegaćswobodę ruchu. Dłuższa wersja przeznaczona jest na zimne miesiące w roku i często posiada dodatkową warstwę chroniącą biegacza przed zimnem i wiatrem. Co ważne, nie ma tutaj konfliktu z funkcją wymiany ciepła.

Dodatki

Jeśli kierować się będziemy powyższymi kwestiami przy wyborze odpowiednich spodni do biegania, możemy być pewni, że nasz wybór będzie dobry. Warto jest jednak jeszcze się na chwilę zatrzymać i pomyśleć o drobniejszych detalach, takich jak na przykład elementy odblaskowe podnoszące nasze bezpieczeństwo w czasie biegania o świcie i o zmierzchu. Bardzo użytecznym dodatkiem jest też niewielka kieszonka, w której schowamy klucze, telefon, jakiś odtwarzacz muzyki czy inny drobiazg przydatny w czasie i około biegania.

Pamiętajmy też, że legginsy nie są jedyną słuszna odpowiedzią i jeśli ogólnie nie umiemy się do takich spodni przekonać, nie trzeba się do nich na siłę zmuszać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz